Vaše garáž je vaše vizitka, jaké hrozby ji ohrožují?

Garáž je multifunkční místnost. Není to jen místo, kam člověk večer odloží své auto. Často slouží jako skladiště, dílna, úložiště zahradního nábytku a nářadí. Taková místnost musí vydržet mnohé a nejvíc dostává zabrat její podlaha.

Jaké hrozby ohrožují garáž?

Rozlitý olej

Motorový olej a palivo podlahu nenávratně ničí. Je téměř nemožné vyčistit betonovou podlahu od oleje, protože se do ní vpije a vytvoří skvrny. Ty jsou nevzhledné, ale také můžou způsobit problém při rekonstrukci podlahy. Na mastnou podlahu se totiž špatně chytá další vrstva betonu. Řešením je položit na beton podlahu Fortelock, která je odolná vůči chemikáliím a olej se do ní nevpije.

Vnesená voda

Možná si to neuvědomujete, ale do garáže si na autě nebo zahradním nábytku donášíte spoustu vody. Ta se může vypařit, ale hodně jí steče na podlahu, kam se vpije a postupně narušuje konstrukci garáže. Naštěstí podlaha Fortelock vodu propustí jen částečně, každý dílek má ale systém odvodných kanálků, které pomáhají vodu odpařit.

Padající nářadí

Při opravách nejrůznějšího druhu se může stát, že vám z ruky vypadne nějaký nástroj. Pokud je to malý imbusový klíč, nic se neděje. Ale pokud při povolování zrezivělého šroubu na zem spadnou těžké kleště, můžou například keramickou dlažbu úplně rozbít. PVC podlaha Fortelock se nerozbije, může se na ní vytvořit šrám, ten ale z větší dálky nepůjde skoro vůbec poznat. A pokud poznat půjde, stačí poškozený dílek vyměnit.

Brzdící auto

Nestala se vám žádná výše popsaná nehoda? I přesto se podlaha v garáži opotřebí. Nejdříve si toho možná všimnete v místě rozjezdu a brždění auta. Jízdní dráha po nějaké době půjde vidět, protože je více namáhána – co s tím? Část opotřebené betonové nebo dlaždicové podlahy nevyměníte – vždy budete muset draze rekonstruovat celou podlahu. S podlahou Fortelock stačí jednoduše vyměnit jen opotřebený díl za nový.

Jak snížit škody?

Do garáže si pořiďte PVC podlahu Fortelock. Vybírejte z variant Fortelock Light a Invisible, které jsou určené pro střední zátěž a perfektně se hodí do soukromých garáží. Pokud chcete ještě větší výdrž, sáhněte po řadě Industry, která zvládne tu největší zátěž.

Každá z těchto řad podlah vám pomůže jednoduše předejít starostem plynoucím z hrozeb, které podlahu v garáži denně ohrožují. Ušetříte tak peníze a čas teď i v budoucnu.

 

Jaké další nehody můžou ohrozit podlahu v garáži? Napište nám do komentářů na Facebooku, co se vám přihodilo.