Sportovní podlahy do fitness center, posiloven a tělocvičen

Podlaha v posilovnách, fitness centrech, tělocvičnách a jiných sportovních střediscích je denně namáhána. Musí vydržet skákání, běh, občas spadnutí činky, driblování míčem a jiné aktivity. Která podlahová krytina to zvládne?

Představte si, že se nacházíte v roli majitele malého fitcentra. Zákazníci se k vám jen hrnou, protože pohyb je v poslední době v módě. Přesto ale nemáte tolik financí, abyste si mohli dovolit platit drahé technologie a firmu, která je u vás nainstaluje. Nebo jste v situaci, kdy si chcete zařídit skromnou domácí posilovnu. Postačí vám zátěžový koberec, pryžová podlaha, obyčejná plovoucí varianta, nebo toužíte po něčem speciálním? Zvažte i PVC dlažbu Fortelock.

Proč je Fortelock vhodná sportovní podlaha a v čem se liší od ostatních možností?

PVC dlažba Fortelock se využívá ve všech možných místnostech od garáží přes dětské herny až právě po sportovní střediska, posilovny, tělocvičny či fitness centra. Na vysokou zátěž je připravená, jelikož systém zámků drží opravdu pevně. Problémem nejsou ani činky, skákání a běhání dětí. Sportovní podlaha Fortelock tlumí nárazy a redukuje hluk. Lze použít variantu Fortelock Light, ta vydrží postavené trenažéry, posilovací věže a veškerý běžný provoz.

Zdárně odolává také potu a rozlitému pití. Vždyť je dělaná na to, aby zvládala polití chemikáliemi. Zámky těsní tak pevně, že se mezi ně dostane opravdu minimum tekutiny a ta se díky systému kanálkům AirFlow brzy odpaří. Jakékoliv nečistoty je navíc snadné setřít a čas od času se dá vydezinfikovat – povrch to nepoleptá, což se například o dřevěných palubových podlahách říct nedá.

Mnozí se mylně domnívají, že PVC podlahové krytiny kloužou, a kluzká tělocvična by rozhodně byla nežádoucí. Sportovní podlaha Fortelock má ovšem speciálně navržený protiskluzový dezén. Neklouže ani v ponožkách, natož v botách. Dá se po ní chodit i bosky, povrch je příjemný.

Abyste nás nepodezírali z vymýšlení si, podívejte se na srovnání některých parametrů u různých druhů sportovních podlah. Vidíte, že Fortelock je na tom nejlépe v tvrdosti povrchu, hravě si tedy poradí se zatížením i spadlou činkou. Podle údajů uvedených níže v tabulce je rovněž vidět, že není problém nechat na zemi postavené veškeré stroje, podlahu to nepoškodí, deformace bude minimální.

 

Reakce na oheň Deformace po zatížení Protiskluznost
PVC podlaha obtížně zápalné < 0,1 mm až 0,75
Palubová podlaha lehko hořlavé (Ffl) 2,5 mm 0,5 až 0,75
Gumová podlaha lehko hořlavé 0,6 mm 0,81

* hodnoty jsou pouze orientační, mohou se odvíjet od typů produktů

A co finanční stránka?

V čem Fortelock za ostatními možnostmi zaostává? Kromě mírně vyšší ceny je nevýhodou PVC dlažby pouze omezený počet barev. Dlaždice se vyrábí ve více než 10 odstínech a není problém zkombinovat jich v místnosti více, ale vytvořit pomocí dlažby v tělocvičně čáry a značky je téměř nemožné. Co se dá bez problémů vytvořit, je vymezení cvičícího prostoru – např. pod stroje si můžete dát žluté dlaždice a do uliček šedé.

 

PVC dlažba Fortelock nepatří k těm úplně nejlevnějším, nicméně jako dlouhodobá investice je výhodná. Vydrží opravdu dlouhá léta, a pokud se jedna dlaždice rozbije, není problém ji samostatně vyměnit. Nemusíte zvát specialisty na opravy podlah v posilovnách, dokážete to sami. Podlaha se nelepí, takže není problém renovovat například pouze dílce v uličkách, v nichž se častěji prochází. Případně při změně pronajatých prostor si podlahu seskládat a odejít i s ní.

Hodně ušetříte také na pokládce, nemusíte totiž být žádný kutil, abyste ji zvládli svépomocí. Podklad není nutné nijak připravovat, čímž ušetříte asi polovinu času. Nepotřebujete ani žádné lepidlo, zámky se do sebe prostě zacvaknou. K pokládce vám postačí gumové kladivo.

PVC dlažbu lze instalovat do každého fitness centra, tělocvičny, sportovní haly nebo domácí cvičební místnosti. Jedinou výjimkou jsou venkovní prostory, kde si chcete dávat do těla. Ven tento typ podlahy nepatří.