Autodílna, Německo

Našim zákazníkem se stal i majitel nově založeného autoservisu o rozloze 140m2. V prostorech, které si pro své podnikání vybral, byla původní betonová podlaha. Jak přišel na dlažbu Fortelock a co ho přesvědčilo koupit si ji?

Potřeba nové podlahy a její výběr

Stará betonová podlaha už značně nevyhovovala především kvůli vysoké prašnosti, tvrdosti a nepoddajnosti povrchu. U těžkých aut se při delším stání na tvrdém povrchu deformovaly pneumatiky.

Na začátku byl nápad umístit do prostoru keramické dlaždice, známí mu také doporučovali nátěry na beton, avšak pro majitele to nebyly dostatečné řešení. Spíše i vnímal větší úsilí a složitosti při instalaci.

Proto se snažil sám najít nějaký typ vinylové dlaždice bez změkčovadel. Tyto parametry našel právě u dlažby Fortelock.

Důvody pro Fortelock

Třebaže Fortelock nebyl oproti jiným řešením levnější, zákazník se pro něj rozhodl na základě jeho vlastností. Při výběru rozhodla možnost realizace vlastními silami, vhodnost materiálu pod motorová vozidla a rychlost montáže: „Ať už bych zvolil keramické dlaždice nebo beton, nic z toho bych nemohl používat ihned po položení. Takto jsem položil jednu stranu místnosti, na hotovou podlahu přemístil ostatní věci a pokračoval s druhou polovinou. Šlo to opravdu skvěle.“

Další požadavky na podlahu

Kromě výše uvedených parametrů byla pro zákazníka důležitá stabilita a tloušťka nové dlažby. Zaujaly ho i možnosti tvoření vzorů. Z trojice dezénů kůže, diamant, penízky se nakonec rozhodl pro diamant, který skvěle imituje ocelový plech a parádně se hodil do jeho technických prostor.

Z konkrétních parametrů zákazníka nejvíce zajímaly protiskluzné vlastnosti podlahy, vzhledem k tomu, že z aut občas kape olej, nebo v zimě voda. Aby zajistil rozměrovou stálost, nechal dovezené balíky s dlaždicemi ležet týden v pokojové teplotě, aby se správně aklimatizovaly. Bylo mu jasné, že pvc dlažba bude při přepravě v různých teplotách pracovat, na rozdíl od keramické dlažby.

Ekologie

Ekologické hledisko majitel servisu nezvažoval. Zajímalo ho především to, aby podlaha neobsahovala změkčovadla, která škodí pneumatikám.

Instalace a položení dlažby Fortelock

Jak už bylo dříve vzpomínané, pro majitele autoservisu bylo velmi důležité, aby si podlahu položil sám co nejrychleji, snadno a ušetřil tím jak čas, tak finanční náklady. Dlaždice pokládal se svým malým synem a místnost o rozměru 140m2 položili za 6 hodin. Příprava a řezání dlažby trvalo téměř 2 hodiny. Montáž hodností jako naprosto bezproblémovou: „Bylo to opravdu šílené, jak rychlá a lehká byla instalace, kterou zvládnul i můj syn s gumovým kladivem. Nepoužili jsme žádné lepidlo a podlahu jsme mohli ihned zatížit a používat.“

Jedinou drobností a malou komplikací bylo pro klienta dořezávání malých kousků dlažby. Dodává však, že to nakonec nepovažoval za nevýhodu, protože by ho to čekalo u každého podobného materiálu. Na závěr podlahu jen povysávali.

Spokojenost s Fortelockem

Na našem výrobku si náš zákazník chválí především snížení prašnosti v místnosti, snadnou montáž a materiál bez změkčovadel. Při pokládce si se synem užili spoustu zábavy a po několika měsících zkoušení rád doporučuje podlahu dál svým známý.

Detaily realizace
Realizácia pre Majitel Autodílny
Lokalita Německo
Plocha 140m2
Použitý materiál Fortelock ECO Black
Rok realizácie 2017